EMT Akademi / Haberler

Haberler

Rekabet Kurumu Tarafından

Rekabet Kurumu Tarafından "Yerinde İncelemelerde Dijital Verilerin İncelemesine İlişkin Kılavuz" yayınlandı

EMT Akademi olarak adli bilişim uzmanlarını desteklemeye devam ediyoruz.
Genel Müdür Yardımcımız SERKAN KÜÇÜK tarafından hazırlanan;
Rekabet Kurumu Tarafından yayınlanan "Yerinde İncelemelerde Dijital Verilerin İncelemesine İlişkin Kılavuz" ile ilgili yazımıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Rekabet Kurumu Tarafından "Yerinde İncelemelerde Dijital Verilerin İncelemesine İlişkin Kılavuz" yayınlandı 
Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) Yöntemleri

Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) Yöntemleri

Sıklıkla birbirine karıştırılan Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) yöntemleri hakkında bilgi edinmek için
Genel Müdür Yardımcımız SERKAN KÜÇÜK tarafından hazırlanan “Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) Yöntemleri” yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Adli Bilişim ve Elektronik Keşif (E-Discovery / E-Keşif) Yöntemleri
Çevrimiçi

Çevrimiçi "Mobil Cihaz İncelemeleri - SIM Kartlar Hakkında Ne Biliyoruz?" Etkinliği

13/04/2020 tarihinde Fırat Üniversitesi – Adli Bilişim Topluluğu ile birlikte düzenlediğimiz, firmamız Genel Müdür Yardımcısı Serkan KÜÇÜK tarafından sunulan “Mobil Cihaz İncelemeleri - SIM Kartlar Hakkında Ne Biliyoruz?” konulu çevrimiçi toplantımız yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Adli incelemeler konusunda bilgi paylaşımlarını daha üst seviyeye çıkarmak için gerçekleştirdiğimiz bu toplantıya katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederiz.
XRY 8.00, XAMN 4.3 ve XEC 5.1 Yeni Sürümleri Çıktı!

XRY 8.00, XAMN 4.3 ve XEC 5.1 Yeni Sürümleri Çıktı!

XRY 8.0, XAMN 4.3 ve XEC 5.1'in kullanıma hazır yeni sürümleri her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli!

XRY, XAMN ve XEC Director'ın en yeni sürümleri, müşterilerin mobil cihazlardan daha hızlı, daha kolay ve daha verimli bir şekilde imaj almaları konusunda büyük bir ilerleme sunmaktadır.

XRY 8.0; 
  • Çıkarma işlemini hiç olmadığı kadar hızlı, kolay ve otomatik hale getiren yeni arayüz ve güçlü yeni özellikler.
  • Toplam desteklenen cihaz ve uygulama profili sayısı 27.441'e çıkmıştır.

XAMN 4.3; 
  • Araştırmacıların şifreler, silinen veriler ve önemli sohbet mesajları gibi kritik içerikleri bulmalarına yardımcı olmak için filtreleme yeteneklerinde ve yeni hızlı görünümlerinde geliştirmeler.

XEC Director 5.1 ve MSAB Kiosk;
  • Önemli yeni BT güvenlik geliştirmeleri.

Magnet Axiom Workshop

Magnet Axiom Workshop

Emt Elektronik her sene düzenlediği Adli Bilişim Günleri kapsamında gerçekleştirdiği 6 Nisan 2018 tarihli Magnet Axiom Workshop etkinliği ile sektörün önemli adli bilişim uzmanlarını Hilton Garden Inn Otel’de bir araya getirdi.

Magnet Forensics ve EMT Elektronik iş birliğinde organize edilen Magnet Axiom Workshop etkinliğinde, adli bilişim konusunda çalışan profesyonellere yönelik, mobil cihaz ve bilgisayar veri incelemelerinde karşılaşılan zorluklar ve bu zorlukların üstesinden gelmek için çeşitli öneriler ve yöntemler anlatıldı.

Gün boyu süren yemekli workshop etkinliği, EMT Elektronik Genel Müdürü Mehmet Can Küçük’ün adli bilişimin dünyada ve ülkemizde geldiği son durumu değerlendirdiği açılış konuşmasının ardından Magnet Forensics’in uzman eğitmenlerinin Axiom ile ilgili eğitimleri ile devam etti. Adli bilişim yazılım ve donanımları alanında faaliyet gösteren dünyaca ünlü Magnet Forensics eğitmenleri yönetici ve teknik uzmanlarınının katıldığı workshopta bilişim sektöründeki son trendler ve ürün güncellemeleri paylaşıldı.

Ayrıca workshop sonunda katılımcılar arasında yapılan çekiliş sonucunda, talihli iki kişiye 6 ay süreli AXIOM Complete yazılım lisansı ve iPad  Mini hediye edildi. 
Cellebrite Workshop Etkinliği Sektörün Önde Gelen İsimlerini Bir Araya Getirdi

Cellebrite Workshop Etkinliği Sektörün Önde Gelen İsimlerini Bir Araya Getirdi

Cellebrite Workshop etkinliği, Cellebrite ve EMT Elektronik iş birliğinde, 11 Nisan 2018 tarihinde Hilton Garden Inn Ankara Otel’de gerçekleştirildi. Emt Elektronik Adli Bilişim Günlerinin ikinci bölümünü oluşturan etkinlikte, günümüzün en zorlu adli bilişim sorunları ile başa çıkma yolları ve Cellebrite'ın adli çözüm yelpazesinin soruşturma ihtiyaçlarını nasıl hızlandırdığı ile ilgili uygulamalı gösterimler gerçekleştirildi.

Adli bilişim alanındaki gelişmeleri, zorlukları, en son yenilikleri ve Cellebrite’ın adli bilişim çözüm ve hizmetlerinin canlı gösterimlerle verildiği yemekli workshop etkinliği, gün boyu farklı eğitim ve tanıtımlarla sürdü.

Workshop açılış konuşmasını EMT Elektronik Genel Müdürü Mehmet Can Küçük yaparken; sektörün önde gelen markalarından Cellebrite’ın alanında uzman eğitmenlerinin adli bilişim çözümleri hakkında bilgilendirmeleri, sektördeki son trendler ve en yeni güncellemelerine değinen eğitimleri ile devam etti.

Ayrıca gün sonunda yapılan bir çekiliş ile talihli bir kişiye bir yıllık Cellebrite UFED Analytics Desktop lisansı hediye edildi. 
BlackBag BlackLight Tool Eğitimi

BlackBag BlackLight Tool Eğitimi

EMT Elektronik ve Blackbag Technologies iş birliği ile düzenlenen BlackBag BlackLight Tool Eğitimi Eğitimi Tim Thorne & Tom Oldroyd’un eğitmenliğinde 15-16 Mayıs, 2018 tarihinde EMT ELEKTRONİK Binası Eğitim Salonunda gerçekleştirildi. İki gün süreli bu eğitimde, BlackLight Tool ile bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda bulunan dijital kanıtları doğrulama, analiz etme ve raporlama konusundaki öğrenim teknikleri hakkında uygulamalı bir araştırma yaklaşımı sunuldu.

Uygulamalı örnek olay incelemeleriyle BlackLight'ın ileri düzey işlevlerinin öğretildiği eğitim sonu sınavında başarı gösteren öğrenciler CBE sertifikalarını almaya hak kazandı. 
Black Rainbow Merkezi Laboratuvar Yönetim ve Otomasyon Çözümleri  Bilgilendirme Toplantısı

Black Rainbow Merkezi Laboratuvar Yönetim ve Otomasyon Çözümleri Bilgilendirme Toplantısı

“Black Rainbow Merkezi Laboratuvar Yönetim ve Otomasyon Çözümleri" bilgilendirme toplantısı 6 Haziran 2018 tarihinde, Black Rainbow Group üst düzey yöneticileri Dr. James Kent ve Morgan Sheehy 'in katılımıyla EMT Electronics eğitim salonunda gerçekleştirildi. Toplantı, dünya çapında adli bilişim alanında kendini kanıtlamış Dr. James Kent’in Black Rainbow Merkezi Laboratuvar Yönetim ve Otomasyon Çözümleri hakkındaki tanırımlarınının yanı sıra dünyada adli bilişim teknolojileri üzerine bilgilendirmeleri ile devam etti.
MSAB 20-25 Mayıs Eğitmenlik Eğitimi

MSAB 20-25 Mayıs Eğitmenlik Eğitimi

20-25 Mayıs 2018 tarihinde EMT Akademi eğitim salonunda MSAB firması teknik eğitmeni Christopher Currier tarafından verilen MSAB eğitmenlik eğitimi başarı ile tamamlandı. Kurs sonunda MSAB mobil adli bilişim yazılımlarını kapsayan eğitici eğitimine katılan EMT Elektronik personeli MSAB eğitici eğitmeni sertifikasını almaya hak kazandı.
EMT Electronics 2018 Yaz Stajları Tamamlandı

EMT Electronics 2018 Yaz Stajları Tamamlandı

Fırat Üniversitesi AdliBilişimMühendisliği bölümü öğrencileri ile EMT Electronics 4 Haziran- 7 Eylül tarihleri arasında verilen 1, 2 ve 3. dönem yaz stajları başarıyla tamamlandı. Staj programı kapsamında EMT Elektronik uzman mühendisleri ve adli bilişim eğitmeleri tarafından çeşitli adli bilişim yazılım ve donanımlarının eğitimleri ve uygulamaları verilirken; ilk grup öğrencilerle müzakere, kurum kültürü, müşteri ilişkileri ve satış teknikleri eğitimlerine de katılım sağlandı. 2019 yılı EMT Elektronik yaz stajları için EMT Akademi web sayfasını ve sosyal medya hesaplarını takip edebilrsiniz.
EMT Akademi
Bir EMT Electronics markasıdır.

EMT Elektronik Mühendislik
San. Tic. Ltd. Şti.


Bize Ulaşın

Çamlıca Mahallesi, Anadolu Bulvarı No:16, Regnum Ticaret Merkezi, B Blok No: 5/1, 06200 Yenimahalle
ANKARA - TURKEY

+90 (312) 472 20 60
+90 (312) 472 20 65
emtakademi@emt.com.tr

E-Bültene Kaydolun

Tüm Hakları Saklıdır: 2018
EMT Electronics
Web Tasarım